GÖYNÜK MAÇININ TARTIŞMALI HAKEM HATALARININ ÖZETİ VE VİDEOSU...
Ekleniş : 13 Aralık 2016 19:22 Yazı Boyutunu Sıfırla Yazı Boyutunu Büyüt Yazı Boyutu :
Tarihi

Deplasmanda oynadığımız göynük maçı bizim için sakatlıklar ve hakem hataları ile birleşince hiçte istemediğimiz şekilde kötü sonuçlandı.

2 dk'lık videomuzda hakem Sinan Yılgündüz'ün nasıl maça tesir ettiğini pozisyon analizleri ile yayınlıyoruz. 2 sene önce yine Göynük'te sahaya giren seyirciler tarafından oyuncularımızın darp edilmesini bile rapor edemeyen bu arkadaştan, bu maçta tarafsız kalmasını beklemekte hata olurdu!!!
Videonun analizi:
1.pozisyonunuz; videomuzun 2. saniyesinde bariz taban girişi hakemin Es geçmesi,devam
2. pozisyonumuz; 10. saniyede gözü tamamen topta olan sporcumuza dirsekle ense bölgesine darbe, devam
3 pozisyonumuz; 18. saniyede arkadaşına pas verip koşuya geçen oyuncumuza Arkadan gelen oyuncu tarafından vücut ve dirsek karışık görüş alanında olmasına rağmen çarpma, devam
4. pozisyonumuz; topu uzaklaştırmak isteyen oyuncumuza 24. Saniyede yan hakemin gözü önünde taban giriş ve ayagına temas oyuncumuz bagirmadigi için, yerde kalmasına faul yok!, devam
5. pozisyonunuz; oyuncumuz Özgür ortanın sağ ayağının dışıyla rakibin önündeki topu taca atmasına orta hakemin faul vermemesinden rağmen, yardımcı hakemin bayrak çekmesi. Tuhaf olanın ise orta hakemin faul bile vermediği pozisyona, daha sonra sarı kart göstermesi. Daha sonra Özgür 2. sarıdan oyun dışına atıldı.
6. Pozisyonumuz; 48'inci saniyedeki pozisyonda yan hakemin bariz ofsaytta olan, o topun başkasına atılması imkanı olmayan pozisyonda ofsaytı göremeyip, oyuncunun kafasına değmeyen pozisyonu görüp korner vermesi.
7.pozisyonda; Maçın en enteresan pozisyonlarından birisidir, 63 üncü saniyede başlayan pozisyonda, oyuncumuz Furkan Birdal'a rakibin 7 numarası tarafından el ayak karışık iki kere faul yapılması, sonra 20 numaralı oyuncu tarafından oyunumuzun sağ iç topuk bölgesine darbe, ama ne tesadüftür ki bunlara çalmayan hakemin, yerde yatan 20 numaralı formalı oyuncuya faul yapıldığını belirtip, aleyhimize faul çalması.
8. Maçın en kritik pozisyonlarından birisi de 85. saniyedeki kalecimize yapılan bariz faulü ( pozisyon sonrası oyuncularımıza kendi oyuncunuz ile çarpıştı diyerek, hatasını yalan söyleyerek örtmeye çalışan hakemin) görmezden gelip, oyunu devam ettiren hakemin, daha sonra 5 numaralı oyuncumuzun kafa vurusunun ardından yüzüne kafa bölgesine yapılan (sert şiddetli hareket) pozisyonunu sarı kart vererek geçiştirmesi!!! Bu olayda kalecimize olan darbe ve yere düşmesine bağlı olarak oyuncumuz bilinç kaybı ile ambulans ile hastaneye kaldırılıp oyuncularımızdan biri kaleye geçmiştir.
10. Pozisyon; 1:43. Saniyedeki ( bizim lehimize olan darbeleri ve Burada maalesef görüntüsü olmayan 2 penaltı pozisyonunu görmeyen hakemin), rakibin videoda da gözüken daha oyuncunun ayağını sallamadan atlayışa geçtiği, tiyatro vari atlayışa sesi duydumdiyerek penaltı vermesi.
11. Pozisyon; 1:57. Saniyedeki görüntüde topu kafayla uzaklaştıran defans oyuncumuza yapılan bariz faulu vermeyisi.
Daha çekim yapan abimizin Maçı izlerken maça dalması sonucu görüntüsü olmayan bazı pozisyonları gösteremedimiz için burada yorum yapmıyoruz. İlk yarının ortasında atılan kalecimizin kırmızı kart pozisyonunda göğsünden seken top ile ilgili görüntü elimizde olmadığı için yorum yapamıyoruz. Dahası elimizde görüntüsü olan ama Tartışmaya açık pozisyonlar içinde yorum yapmıyoruz.!! Maç ile ilgili elimizdeki yaklaşık 75 dakikalık görüntüler de istenirse, Bolu futbol hakem kuruluna verilebilir. Ayrıca ne tesadüftür ki rakibin, bizim yukarıda saydığımız pozisyonlar gibi aleyhine 2 tane pozisyon bile yok! Maçta nasıl hakem tarafından rakip ilçe sahasinda baskı altına aldırılip, savunmasız bırakıldığımizın apacık görüntülerini spor kamuoyu ile paylaşıyoruz.
Biz Bolu Belediyespor karşılaşmasında da kaybettik ama hakem hakkında konuşmadık, konuşacak birşey de yoktu. Ama her ne hikmetse 2 göynük maçında da hakem kararları ile mağlup oluyoruz!!!
Son olarak ta şunu söylüyoruz, hakemlik anlamında yetersiz yada basiretsiz hakemler kritik maçlarımıza verilirse, bundan sonraki tepkimiz İl hakem kuruluna yönelecek ve hakkımızı gereken her türlü platformda belgeleri ile birlikte savunacağız.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur...
 
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ.... 

Yorumlar

Henüz bu habere hiç yorum yapılmamış.

Adınız Soyadınız

E-Posta Adresiniz


Mesajınız

 

Sayfalar
Köşe Yazarları
Köyümüz Kızık
Yerel Lig Fikstürleri & Puan Durumu

E-posta : kiziksporhotmail.com
Tasarım & Yazılım BayReklam